CNG ctrl faulty

Vše o motoru na CNG, LPG a jejich převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení…

CNG ctrl faulty

Příspěvekod skoces » čtv 28. pro 2017 12:02:32

Dobrý den,
Multipla na CNG - faceliftovaná, rok 2005 mi vyhodila hlášku CNG ctrl faulty, contact garage. Zároveň se rozsvítila kontrolka motoru - žlutě a při startování to po přepnutí na plyn začne pískat. Při jízdě na benzín se to neděje.

Setkal se s tím někdo z vás? Případně tušíte někdo v čem může být problém?

Díky za odpověď.

Skočovský
skoces
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 27. dub 2017 19:55:03

Re: CNG ctrl faulty

Příspěvekod MarekP » pon 01. led 2018 17:59:01

Jedna základní rada, návštěva autorizovaného servisu Fiat, alespon načtení závad. Při rozsvícené kontrolce bude v registru jistě nějaká závada zapsaná. Dle toho pak pokračovat dál.
Multipla 2004 Nuova JTD 145hp
MarekP
 
Příspěvky: 37
Registrován: ned 31. črc 2011 15:40:02
Bydliště: Kladno

Re: CNG ctrl faulty

Příspěvekod skoces » stř 10. led 2018 13:37:08

Tak jsem tam byl - Brno Motortech - a našli špatné čidlo klepání motoru.

Úplně se mi to nezdá, každopádně se s tím dá jezdit a nové čidlo stojí 3000.
A ještě se pochlubím, přestal fungovat spínač zámku zadních dveří a za ten chtějí také téměř třitisíce -jen materiál.
skoces
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 27. dub 2017 19:55:03

Re: CNG ctrl faulty

Příspěvekod Fifík » pát 12. led 2018 21:11:24

Klasika, ale dá se vše pořešit jetým dílem z bouračky a nechat udělat u dobrého mechanika, pak to vyjde i na třetinu. Jinak ten zadní zámek bych nejprve rozdělal a prohlídl, je to celkem paskvil co se ...... snad u všech. To ty první co měli mechanické otvírání to měly lepší....
Fifík
 
Příspěvky: 29
Registrován: pát 28. dub 2017 22:27:40

Re: CNG ctrl faulty

Příspěvekod skoces » ned 10. čer 2018 21:55:58

Tak co se zámku týče, sundal jsem kryt pátých dveří, trochu pohýbal káblíkama a najednou zase otevírání kufru funguje.
Takže jsem celkem ztratil důvěru v mechaniky autorizovaného servisu a tak nějak jim vůbec nevěřím to čidlo klepání motoru. Navíc v poslední době registruji značný úbytek oleje - ale loužičky nikde nedělám. Nemáte někdo typ na dobrý servis v Brně, případně na Jižní moravě kde si s tím budou vědět rady a nebudou moc drazí?
skoces
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 27. dub 2017 19:55:03


Zpět na Motor - CNG a jiné alternativy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron