Setkání na Přibramsku

Jedete na nějakou akci nebo nějakou pořádáte? Dejte o tom vědět...

Setkání na Přibramsku

Příspěvekod Jenda105 » čtv 16. říj 2014 23:10:44

​Nazdárek Mulťáci.

Chceme Vás již po šesté pozvat na setkání Multipla klubu.

Oproti minulým pozvánkám mi odpusťte stručnost, že se tady nebudu dalekosáhle
rozepisovat:

Datum: sobota 25.10.2014

Místo a čas setkání: Čerpací stanice SILMET Milín. /vedle autobazaru. Né EUROTRANS, která je o kilometr blíže ku Praze/

07:45-08:10


Program: 08:10 odjezd směr Příbram- Březové hory do tamního hornického muzea.

Otevřou pro nás již o půl hodiny dříve, a budeme absolvovat prohlídku areálu B

dolu ANNA, jízdu důlním vláčkem Prokopskou štolou, vodní patro Wasserlauf atd.

Prý se jedná o perfektní zážitek a my se moc těšíme.

cca 11:00 Přesun v koloně na místní obdivované poutní místo Svatá Hora.

Známý barokní architektonický skvost, který by žádný návštěvník Příbrami neměl vynechat.

Zde si dáme hodinovou prohlídku s možností procházky,kávy atd.

cca 12:30 odjezd na Žďákovský most. Most, který se již od roku 1967 klene 50 metrů nad hladinou Orlické přehrady, hluboké v těchto místech až 60 metrů. Je 543 metrů dlouhý, váží přibližně 4000 tun a je to největší most tohoto druhu na světě.

Budeme mít přibližně hodinku na procházku s jedinečným výhledem na vodní hladinu, nebo třeba konstrukci mostu. Je zde i možnost občerstvení a nebo posvačit něco z vlastních zásob.

13:30 nástup na přistavený historický autobus Karosa ŠD. Na ty starší z nás čeká nostalgická vyjížďka autobusem s nímž jsme jako děti jezdili na školní výlety a pro děti to bude jízda starým autobusem, kterého většina z nich už ani nikdy neviděla.

Utvoříme kolonu, kde uprostřed pojede Karosa a v Multinkách pojedou určitě jen řidiči, neb ostatní si jízdu tímto historickým krasavcem nenechají ujít.

Kolona pojede kolem Kostelce n. Vltavou do Milevska a odtud přes Kovářov do Solenic.

cca 14:30 příjezd na parkoviště do Solenic. Zde vystoupíme a vydáme se k téměř 90 metrů vysoké přehradní hrazi Orlické přehrady. Tam už na nás bude čekat průvodce a vydáme se na prohlídku do nitra Vodního díla Orlík.Asi nemá cenu se nějak rozepisovat, snad jen že byla postavena v letech 1956-1966 a že zadržuje největší vodní jezero v Čechách.

Osobně se velmi těším, jednak proto že jsem nikdy před tím nic podobného neabsolvoval a zároveň ani nevím, co nás čeká a jsem velmi zvědav!

cca 16:00 Přesun na určitě už toužebně očekávaný gáblík, na posezení, pokecání, prostě na příjemné zakončení celého výletu na Onen Svět. Předem chci ujistit, že první co jsem požadoval na vedoucím p. Kelnerovi, byla nutnost nabídky oblíbených dětských smažáků a kuřecích řízků s hranolkami a tato byla přislíbena!! Kdo jste se těšil, že jsem zapomněl na rozhlednu, tak Vás asi zklamu, protože Onen Svět je vrch na rozhraní jihočeského a středočeského kraje a přímo před restaurací stojí krásná dřevěná rozhledna. "Strašně mne to mrzí". Ostatně ti kdo s námi byli na Orlíku vědí.

cca nevím kdy, ale doufám, že/i s přihlédnutím k možnému čtyřdennímu víkendu/ co nejpozději nás čeká mnou nenáviděné loučení a rozjezd do všech koutů Čech.

Co s sebou: Určitě vhodné oblečení a to nejen pro podzimní počasí, ale v dole i v přehradě bude zima!!! Dále sváču, pití atd.

Je to začátek pro někoho i čtyřdenního víkendu a proto kdo by uvažoval o ubytování, tak na Onom světě je možnost, a za rozumný peníz. Doporučuji se včas ozvat p. Kelnerovi a určitě bude lepší individuálně. Není to ale v okolí určitě jediná možnost.

Pokud jsem něco zapomněl, tak upřesním ve vzájemné komunikaci.

Počasí jsem objednával s velkým předstihem, ale...?

Pro přihlášení mne kontaktujte na můj mail, nebo i na telefonu: 602 661 220

Pokud se nedočkáte zpětné vazby, zkuste to přes šéfa klubu.

Tak co? JEDETE do toho s námi?

Na setkání s Vámi se těší Honza, Lenka, Tereza a Honzík Jedličkovi a Hanka s Mildou Markovi
Jenda105 FIAT MULTIPLA JTD 105 99 KOČKA
Uživatelský avatar
Jenda105
 
Příspěvky: 42
Registrován: pon 18. črc 2011 6:44:39
Bydliště: Hrejkovice

Zpět na Srazy a akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník