Rozteklý panel přístrojovky

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Rozteklý panel přístrojovky

Příspěvekod INDIAN75 » čtv 06. čer 2013 15:43:42

Mám rozteklý panel přístrojovky, je nějaký lepkavý. Nejdřív sem si myslel, že je to nějakého přípravku na mytí od předchozího majitele. aAe když jsem scháněl po vrakárnách Tak jsem zjistil že jsou všechny rozteklé. Stará dobrá asi není k sehnání a nová u Fiata je za 6500,-. Což je dost. Jak jste se s tím vypořádali vy? Nedávno sem viděl někde na netu upravu flockováním, nemáte to někdo udělané ?
INDIAN75
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř 05. čer 2013 18:19:40

Re: Rozteklý panel přístrojovky

Příspěvekod zdenal » pát 07. čer 2013 10:39:20

Ahoj.Asi tě moc nepotěším,snad jen tím,že rozhodně nejsi zdaleka sám.Těhle stesků jsem už slyšel mraky.Já mám možná štěstí,ale lepil mi jenom blok radia a popelníku. Nabíral jsen informace i rady kde se dalo.Jediné možné řešení je ten kdovíjaký nástřik mechanicky odstranit a znova nastříkat,nebo polepit folijí.Fakt je ten ,že záleží jen na rossahu toho průšvihu. Dělat tímto způsobem celou přístrojovku,no nevím Já koupil z havárky popelník a nový rámeček rádia a po urputném odstraňování kdovíčeho jsem to vyměnil. Fakt zůstává jeden.Stříkat to nejde a folije na tom nedrží.Tak zbývá jen dřina s broušením a následné úpravě.Žádné chemie na to nezabrala.Jestli se ti někdo ozve se zaručeným řešením,tak mi prosím písni,asi to budu někdy taky řešit.Držím palce. Zdenál. PV.
zdenal
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 10. dub 2012 5:17:36

Re: Rozteklý panel přístrojovky

Příspěvekod INDIAN75 » pát 07. čer 2013 13:43:21

:x
Ja myslím že mam to nejhorší stadium, začínají mi lepit i knoflíky.
INDIAN75
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř 05. čer 2013 18:19:40

Re: Rozteklý panel přístrojovky

Příspěvekod alexbear » sob 29. čer 2013 14:35:20

Taky se mi roztéká přístrojovka: rámeček autorádia, popelnik, kryt u přepínače ventilátoru topení apod. děsně to špiní a špatně to jde umýt z rukou. Jedná se o nějaký šílený nástřik na plastu. Vzal jsem obyčejný líh na čištění a kus bavlněného hadru, namočil (hadr) a otíral postižená místa. A ejhle, ten původní nastříkaný sajrajt šel dolů úplně sám. Fakt je, že je u toho velká spotřeba toho hadru, kterým se čištění provádí, ale jde to dolů docela v pohodě. Ten plast pod nástřikem není zrovna nějaký exeletní, ale budu to řešit nástřikem barvy. Na netu jsem našel docela dobré rady jak to udělat, aby se barva pak neloupala a bylo to hezký. Známý mi radit ještě navíc po čištění lihem zkusit čistit benzínem, tak uvidím jestli to bude mít nějaký další efekt :-)
Teď přes léto bude konečně čas, tak to vezmu komplet z gruntu všechno.
Uživatelský avatar
alexbear
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 28. čer 2013 14:00:14

Re: Rozteklý panel přístrojovky

Příspěvekod Tomš » ned 23. bře 2014 15:51:40

Tak lepící přístrojovku řeším také. Ten lepivý plast jde umýt acetonem, nebo lihem, potom to jde stříknout zakladovým primerem na plasty a následně finální barvou dle libosti. Zatím to vypadá že to bude držet.
Tomš
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř 05. bře 2014 0:37:03

Re: Rozteklý panel přístrojovky

Příspěvekod vonSCHMITKE » pát 25. črc 2014 17:38:51

Tak jsem vyzkoušel bezacetonový odlakovač na nehty a funguje to perfektně--na větší vrstvu jsem použil plastovou škrabku a zbytek umyl a už to nelepí a je to šedivé--komplet celá kaplička a držák nápojů a rámeček kolem řadičky mi trvalo vyčistit něco kolem dvou hodin.A pozor když to budete moc namáčet tak se pod šedivou barvou začne objevovat černá--asi originální odstín plastu. :geek:
vonSCHMITKE
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 24. črc 2014 13:35:31


Zpět na Interier vozu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron