Moje Multinka - Minimaxa

Ukažte svá auta, pochlubte se a třeba napište něco o sobě...

Moje Multinka - Minimaxa

Příspěvekod Minimaxa » sob 17. zář 2011 11:29:14

Po dlouhém váhání, zda po prodeji naší Mulťi, koupit či nekoupit opět Fiata, naskytla se 21.6.2010 nabídka, kterou nebylo možno odmítnout. Jsem tedy opět majitelem Fiatu, kterým je Multipla 1,9 MJT, 88kW - zatím , rv 2007, výbava Dynamic, barva Červená Bolero v pětimístné verzi s lednicí a úložným prostorem místo předního prostředního sedadla (tedy v provedení N1). Auto má najeto 69tis.km, je po prvním majiteli který ho koupil jako nové ve Fiatu Šoltys v Jičíně, kde ho také pravidelně servisoval, v čemž i já hodlám poctivě pokračovat.

Protože se "velmi rád" chlubím něco málo fotek na první ochutnávku:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
www.minimaxa.cz
Minimaxa
 
Příspěvky: 143
Registrován: ned 17. črc 2011 21:13:21

Re: Moje Multinka - Minimaxa

Příspěvekod Minimaxa » sob 17. zář 2011 11:29:56

další
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
www.minimaxa.cz
Minimaxa
 
Příspěvky: 143
Registrován: ned 17. črc 2011 21:13:21

Re: Moje Multinka - Minimaxa

Příspěvekod Minimaxa » sob 17. zář 2011 11:32:02

další
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
www.minimaxa.cz
Minimaxa
 
Příspěvky: 143
Registrován: ned 17. črc 2011 21:13:21

Re: Moje Multinka - Minimaxa

Příspěvekod Minimaxa » sob 17. zář 2011 11:32:29

další
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
www.minimaxa.cz
Minimaxa
 
Příspěvky: 143
Registrován: ned 17. črc 2011 21:13:21

Re: Moje Multinka - Minimaxa

Příspěvekod Minimaxa » sob 17. zář 2011 11:33:06

další
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
www.minimaxa.cz
Minimaxa
 
Příspěvky: 143
Registrován: ned 17. črc 2011 21:13:21

Re: Moje Multinka - Minimaxa

Příspěvekod Minimaxa » sob 17. zář 2011 11:33:27

Co se týče výbavy, není to žádná velká hitparáda, ačkoli se jedná o "Dynamic" zadní okénka jsou na kličku, ale velmi příjemné je klimatizace, byť manuální, zadní parkovací asistent, integrované přední mlhovky a pozor, velmi důlažité rezervo, které světe div se, je umístěno pod autem, tam kde má být, a není tam kde býti nemá, což je ve většině případů v kufru

Prvním upgradem který jsem po koupi vozu provedl, byla výměna zimních 15´kol - byli na voze a celkem zachovalé (na zimu jako dělané ) - za nová litá kola MAK Fever-5R Black 7,0x17 (4x098 ET30) s letními pneu Semperit Direction-Sport XL FR 205/45 R17

Další level úprav teprve příjde, rád bych nechal vyměnit čelní okno (je lehce poškrábané) a při té příležitosi nechám natáhnout folie (tak jak byly na Multiple I.) se kterými jsem byl velmi spokojený.
www.minimaxa.cz
Minimaxa
 
Příspěvky: 143
Registrován: ned 17. črc 2011 21:13:21

Re: Moje Multinka - Minimaxa

Příspěvekod Minimaxa » sob 17. zář 2011 11:33:50

U původní Mulťi jsem neměl problém s klimou, po natlakování chladila vzduch na výstupu výdechů na 13st. u nového auta je tomu stejně. Nepřijde mi málo výkonná

Určitě chválím lepší přední sedadla, mají výraznější boční držení těla, příjemný je volant a řadička v kůži. Podvozek se zdá měkčí - pohodlnější, i když to je zřejmě dáno stářím vozu. Nic tam nedrční, nebouchá, neklepe. Motor táhne velmi dobře odspodu, cca od 3-3,5tic ot. ale vadne. Tech 11kW navíc přeci jen je znát. Spotřeba nic moc, ale to je dáno mým stylem jízdy.

Na hrbu pod čelním oknem už nezůstávají mouchy, a velmi praktické je zahlazení schodu pod pátými dveřmi.

Jo, a ovládání vnitří/venkovní okruh ventilace už je mechanickým šoupátkem, místo té nablblé elektroklapky
www.minimaxa.cz
Minimaxa
 
Příspěvky: 143
Registrován: ned 17. črc 2011 21:13:21

Re: Moje Multinka - Minimaxa

Příspěvekod Minimaxa » sob 17. zář 2011 11:34:20

Vadnutí motoru při 3,5tis.ot je oproti předchozí Multiple znatelnější, no je to samozřejmě můj subjektivní pocit daný faktem, že původní Multipla byla chipnutá a proti tomuhle tlačila tam kde měla. No ale, to brzo změníme Prostřední sedačku nemám, tedy, že nelze posouvat nevím. No nepraktické to určtitě je. Po popelníkách jsem jako nekuřák nekoukal, přiznám se v tomto okamžiku, že nevím zda tam jsou Co mě velmi těší, je elektrický zámek zadních dvěří. Žádná páčka na podlaze, žádný klíček do zadních dvěří
www.minimaxa.cz
Minimaxa
 
Příspěvky: 143
Registrován: ned 17. črc 2011 21:13:21

Re: Moje Multinka - Minimaxa

Příspěvekod Minimaxa » sob 17. zář 2011 11:35:32

Cesta do chorvatska - Zadar v pohodě, pět chlapů v autě a kufr plný ze 2/3 - průměrná spotřeba za celou cestu tam i zpět 6,7
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
www.minimaxa.cz
Minimaxa
 
Příspěvky: 143
Registrován: ned 17. črc 2011 21:13:21

Re: Moje Multinka - Minimaxa

Příspěvekod Minimaxa » sob 17. zář 2011 11:37:12

5.12.2010

Tak nám napad sníh, pěkně zatuhlo, a vše začalo prověřovat (ne)kvalitu nové Mutli a zamní zanedbanou přípravu. Zimní kola OK, obuta přesně posledního října, nemrznoucí kapalina chlazení změřena s hodnotou -20 st. Nechal jsem to zvednout na -25 st. Minulý týden jsem ale auto při prvním vělkém mrazu (bylo -16 st.) nenatočil. Žhavení ok, ale zatuhla komplet všechna nafta cca 1/4 nádrže. Následoval odtah do teplé garáže, doplnění aditiva do nafty, od toho okamžiku vše OK. i při -20 st. které jsme tu měli předevčírem staruje na první škrtnutí. A proč nafta ztuhla? Nu proto, že jsem já trouba tankoval naposledy 9.11. do plna, a to ještě bohužel letní naftu. Zimní mají povinnost nasadit až od 15.11. Tedy rada na závěr, včas nakoupit už zimní naftu tj. s označením "F".
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
www.minimaxa.cz
Minimaxa
 
Příspěvky: 143
Registrován: ned 17. črc 2011 21:13:21

Další

Zpět na Galerie - Naše Multinky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron