rada při koupi

Sem pište vždy, pokud máte na srdci něco, co se nehodí nikam jinam :) Zkrátka vtipy, bláboly...

rada při koupi

Příspěvekod truckchose » pon 10. říj 2011 21:22:58

ahoj lidi. taky s přítelkyní uvažujem nad koupí Multiply. jak říká má hezčí polovička, je tak škaredá :lol: , až je krásná a navíc sme se trošku rodinně rozrostli, takže je potřeba aj něco vetšího... naše Lentilka (Twingo), jinak taky hodně zvláštní autíčko, nám začíná být nějak malé... chtěl bych poradit, jaký motor je lepší a na co si dat pozor při koupi, atd... rozpočet taky není nijak velký, jen okolo 60tisíc. něco už máme vyhlídlé http://www.tipcars.com/fiat-multipla/19 ... 78396.html a nebo kdyby ste někdo o něčem věděli.... díky všem
Uživatelský avatar
truckchose
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon 10. říj 2011 21:06:11

Re: rada při koupi

Příspěvekod mustang2 » úte 11. říj 2011 4:45:18

ahoj
v první řadě se o motoru musíš rozhodnout ty
vše má své pro i proti

pokud ti jde o spotřebu tak CNG já ji mám ve verzi i s benzínem kamarád má čistou cng verzi
moje je kompromis mezi dvěma palivy takže tu to je i o tom že když dojde plyn jedu na benzín
blupower je zas vypiplaný motor čistě na cng takže jede líp leč zase si člověk musí hlídat aby mněl kde dotankovat tady je zatím 35 čerpaček v rakousku jich mají 2000
nafta je zas těžká když jsem se koukal jen na tom co se kg/kw týče cca stejně jen má o dost lepší krouťák tím naftu nehaním jezdil jsem s ní ale nemusím ji
benzín? pokud chceš tak nic proti, ale pokud tak překopat na lpg což jsou další peníze a nemalé

jak jsem řekl rozhodnout se musíš ty

i přesto že tu je málo čerpaček tak já na cng jezdím v klidu a nestalo se mi že bych do 20km od místa kde jsem byl na výletě atp. nebyla čerpačka a po cestě jsem jich potkal taky dost
dvě i tři na trase s tím že při dojezdu 450 na plyn jsem vklidu na benzín dojedu taky dost daleko 28l
mustang2
 
Příspěvky: 140
Registrován: pon 18. črc 2011 15:51:07

Re: rada při koupi

Příspěvekod truckchose » úte 11. říj 2011 13:04:15

no ona to nakonec bude asi nafta, prece jen delam v "doprave"... o tu spotrebu ani tak nejde, spis mne zajima naka poruchovost.... prece jen koupit auto a pak pod tim lezet a vrazet penize se mi taky nechce...
Uživatelský avatar
truckchose
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon 10. říj 2011 21:06:11

Re: rada při koupi

Příspěvekod andreapipo » úte 11. říj 2011 16:18:45

Do každého staršího auta se musejí vrážet peníze a do staršího dieselu zvlášť. Jsou náročnější na údržbu a opravy. Tedy pokud člověk chce mít vše OK. Multipla není výjimkou.
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 16V 100
Šťastnou cestu!
Uživatelský avatar
andreapipo
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned 17. črc 2011 21:20:38

Re: rada při koupi

Příspěvekod truckchose » úte 11. říj 2011 18:56:13

tak samozrejme s nejakyma opravama pocitam... jen by to mohlo aspon rok vydrzet, bez nakych investic :D jak tu tak brouzdam po netu, tak sem vazne na vazkach, jaky motor. budu jezdit tak 2x do tydne ze Vsetina do Brna a zimy na Vsetine nejsou zrovna mirne. naky km se taky najezdi, tak se koukam aj po nakem tom CNG, ale tech zase moc na prodej neni.... navic ma draha se zhlidla v modrem interieru, vcetne palubky, tak to mam zase o neco tezsi... :? ale mame asi jeste mesic cas, nez dojdou penizky na auticko, tak se treba neco objevi... mi hlavne zajima, naka ta slabinka, na kterou si mam dat pri koupi pozor, abych se pak naraz nedivil.... :twisted:
Uživatelský avatar
truckchose
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon 10. říj 2011 21:06:11

Re: rada při koupi

Příspěvekod mustang2 » úte 11. říj 2011 19:02:36

koukal jsem se na te odkaz a modrá na cng tam je

krom toho cng hřeje dost a když jsem to testoval tak na plyn se zahřeje rychleji jak na benzín a nafta je háklivá na mráz
aspoň dle mých skušeností
mustang2
 
Příspěvky: 140
Registrován: pon 18. črc 2011 15:51:07

Re: rada při koupi

Příspěvekod truckchose » úte 11. říj 2011 20:13:03

hreje - jak topi, nebo se prehriva motor? draha chce aj modrou pristrojovku a tapecirung.. :( jak rikam, snad se noco objevi a budem spokojeni oba... ja prostorny a pekny auti a moja zase barvu :D jo zensky :lol:
Uživatelský avatar
truckchose
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon 10. říj 2011 21:06:11

Re: rada při koupi

Příspěvekod Minimaxa » úte 11. říj 2011 20:14:48

Ahoj, jestli máš na auto "jen" 60tis, tak je asi jedno na co si dát pozor, protože za tuhle cenu bude mít každá multipla najeto tolik, že by objela 4x zeměkouli a bude následovat tak 30tis, aby se na ni nemuselo následně rok sahat.. U dieslu je motor všeobecně držák, odchází přední náprava vzhledem k váze motoru, ovšem u auta za 60tis bude přední náprava v háji u všech ostatních motorových verzí. Pozor na zadní nápravu do "A", to jsou pak v háji čepy. obecně odchází u všech verzí taky přední uložení stabilizátoru, přední ramena, atd. U holého benzínu je motor bez problému, kromě spotřeby a pružnosti, ta je oproti dieslu šílená, u verzí s pohonem na plyn je to finanční sebevražda, pokud se něco podělá, protože na to u nás není pořádná servisní základna, a nerozumí tomu bohužel ani naši mistři ve Fiatu. Jednoduše řečeno, Multipla za 60tis je finanční past, s jakýmkoli motorem. Pokud se bude jednat o delší pravidelné jízdy, jdi do dieslu, pokud s tím budeš skákat jen po městě, kup si jiný auto. Bohužel. Multiplu si dnes koupí jen srdcař, který neřeší investice, ale kupuju ji jen proto, aby ji vlastnil, a do budoucna piplal jako veterána.
www.minimaxa.cz
Minimaxa
 
Příspěvky: 143
Registrován: ned 17. črc 2011 21:13:21

Re: rada při koupi

Příspěvekod mustang2 » úte 11. říj 2011 20:22:35

a nebo proto že se do ní vleze celá rodinka a je tam spousta místa na věci a ta srdcařina přijde vzápětí :-)
mustang2
 
Příspěvky: 140
Registrován: pon 18. črc 2011 15:51:07

Re: rada při koupi

Příspěvekod andreapipo » úte 11. říj 2011 21:19:37

Auto za 60.000 nemusí být až tak ve špatném stavu. Tu svou jsem koupil za 120.000 a měla najeto 82.000 km. Skutečných, servisní knížka, pravidelný servis a ověřeno přes PC. Byla z roku 2001, ale byl to "opovrhovaný" benzín, který nikdo nechce. Interiér jako nový, z venku totéž. Dodnes je pravidelně servisována a kolik myslíš, že bych za ní dostal, kdybych jí prodával. Za 60.000 bych byl rád. A troufám si říci, že by bez dalších investic vydržela více než rok. Já jezdím tak do 10.000 km za rok, takže spotřebu neřeším a po městě chodím pěšky. Pokud se rozhodneš pro diesel, počítej s tím, že bude opravdu oddělaná a najeto bude mít víc než bude na tachometru. Diesely každý honí a moc neudržuje. Je to drahé a náročné. Samozřejmě, jsou i výjimky, jako jsou "srdcaři", ale s tím moc nepočítej. Původně jsem byl rozhodnut jít do Renaultu Megan Scénic a nejlépe 4x4, ale rozmluvili mi to, že je to nabubřelá firma a drahá na díly i servis. Rovněž tak Citroen Picasso. Také se mi líbila Toyota RAW 4, ale je to Japonec a je s ním problém při servisu a náhradních dílech. Žádná druhovýroba a originály Japonci přestávají vyrábět, když skončí výrobu nějakého modelu. Multipla se dodnes vyrábí v Číně a v Srbsku, druhovýroby je mraky a Fiat servis na každém rohu.
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 16V 100
Šťastnou cestu!
Uživatelský avatar
andreapipo
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned 17. črc 2011 21:20:38

Další

Zpět na Off topic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků