Nádrž plná a kontrolka posledních litrů svítí

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Nádrž plná a kontrolka posledních litrů svítí

Příspěvekod boyrough » stř 27. kvě 2015 21:29:35

Ahoj přátelé,
na naší multině Matyldě se vyskytla zvláštní elektro závada.
Zde popis situace:
Nádrž téměř plná a přece svítí kontrolka poslední zásoby paliva a rafička ukazatele je na nule. Po cca 5 - 7 minutách rafička ukazuje tak jak má, tedy přibližně správný stav paliva. A dále k tomu ještě asi podružný zvláštní jev a to vypadá asi takto. Při vypnutém klíčku neukazuje displej tachometru vůbec nic. Pokud je mi známo, tak by měly být vidět hodiny. A s hodinami ještě souvisí tato věc - nastavím hodiny na správný čas a po vypnutí klíčku a opětovném zapnutí se hodiny vynulují, respektive ukazují 12 hod.
Při každém startu se situace opakuje - stav paliva (0 - po chvíli správný stav)
- kontrolka poslední zásoby paliva (svítí, po nějaké minutě zhasíná)
- hodiny (12 hodin, po nastavení správného času vypnu a zapnu klíček a je tam opět 12)

Něž se pustím do hledání závady systémem pokusů a omylů, máte někdo nějaký tip kam se podívat? Třeba už jste měl někdo podobný problém. Za každý námět, nebo tip děkuji.
Olda.
3C2 2113, MATYLDA
boyrough
 
Příspěvky: 48
Registrován: sob 18. úno 2012 14:58:41
Bydliště: České Budějovice

Re: Nádrž plná a kontrolka posledních litrů svítí

Příspěvekod boyrough » sob 30. kvě 2015 22:05:14

Tak závady jsou objasněny.
Ve sluneční cloně u spolujezdce mám prošvihlé dráty = zkrat. Praskla pojistka, která hlídá hodiny, rádio a já nevím co ještě.
A palivoměr? U pravých zadních dveří pod kobercem je umístěn konektor (spojka) kabelů a tam asi byla voda, možná jen špatný dotek.
O.
3C2 2113, MATYLDA
boyrough
 
Příspěvky: 48
Registrován: sob 18. úno 2012 14:58:41
Bydliště: České Budějovice


Zpět na Elektro

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron