Ne/funkční ventilátor topení

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Ne/funkční ventilátor topení

Příspěvekod boyrough » sob 02. srp 2014 20:28:36

Ahoj všem,
mám na Vás zvláštní otázku ;) .
Ventilátor na topení/klimatizaci má 5 poloh - vyp a 4 další. To asi všichni dobře víte.
Nám se stalo, že tento ventilátor nefunguje na první polohy, ale na tu poslední (max.otáčky) ano.
V elektrice nejsem úplně orientován :oops: a tak se ptám (dříve než něco otevřu a zničím) zda jste už někdy někdo řešil tuto věc?
A dále mám ještě takovou blbost, ubývá chladící kapalina v nádržce, ale spoje hadic jsou suché, hadice neděravé a pod autem je sucho :geek: .
Může být vadné víčko nádobky a způsobovat odpar? Do oleje voda neteče. Olej nepřibývá a víčko z motoru " ošlemené" není.
Poraďte prosím co s tím.
Děkuji.
O.
Motor 1.9 JTD 105
3C2 2113, MATYLDA
boyrough
 
Příspěvky: 48
Registrován: sob 18. úno 2012 14:58:41
Bydliště: České Budějovice

Re: Ne/funkční ventilátor topení

Příspěvekod MAX » ned 03. srp 2014 12:46:05

Ahoj, s kapalinou ti neporadím, ale s regulací ventilátoru možná ano.
Najdi a vyšroubuj regulační odpor (na dvou vrutech u ventilátoru dole před spolujezdcem). Namontuj nový nebo jiný funkční. Pokud nemáš nebo nechceš shánět, stačí přemostit tepelnou pojistku. Kovový váleček označený na obrázku červeně ( to je tepelná pojistka ) odštípni a nahraď drátkem. Snad ti to pomůže.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MAX
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř 27. lis 2013 15:35:12
Bydliště: Kladno

Re: Ne/funkční ventilátor topení

Příspěvekod boyrough » ned 03. srp 2014 14:01:22

Děkuji za odpověď.
Problém s kapalinou už je jasný, mám děravý chladič :twisted: . Nechal jsem naši mulťu klapat na volnoběh cca 30 minut a prohlížel jsem co se dalo prohlížet. Chladič je děravý přímo u vrtule, není to ale tak že by to teklo jak z vodovodu. Je to tam prostě mokré, no a ty "voštiny", tak ty jsou jak z papíru.
Takže mě čeká výměna chladiče. Do té doby to musí nějak vydržet. Problém je v tom, že auto teď musí ještě 3 týdny jezdit (každý den).
Na tu elektriku se samozřejmě také podívám. Díky.
O.
3C2 2113, MATYLDA
boyrough
 
Příspěvky: 48
Registrován: sob 18. úno 2012 14:58:41
Bydliště: České Budějovice

Re: Ne/funkční ventilátor topení

Příspěvekod ftaxi » pon 04. srp 2014 10:46:06

Tepelnu poistku by som drátom nenahradzoval lebo ti môže zhorieť auto. Tá poistka tam na niečo asi slúži ked tam je , zisti príčinu prečo sa vypálila.
ftaxi
 
Příspěvky: 14
Registrován: úte 16. srp 2011 21:26:06

Re: Ne/funkční ventilátor topení

Příspěvekod boyrough » ned 10. srp 2014 19:07:05

Ahoj,
tak jsem se dnes trochu pověnoval naší multě.
Opravoval jsem ten vadný rezistor pro ventilátor topení. Skutečně byla v háji ta pojistka. Zkusil jsem ji tedy nahradit plíškem z pojistky 8A.
Jak se mi to povedlo viz obrázek.
Zatím to funguje.
O.

http://boyrough.rajce.idnes.cz/Multina/ ... e-0002.jpg
3C2 2113, MATYLDA
boyrough
 
Příspěvky: 48
Registrován: sob 18. úno 2012 14:58:41
Bydliště: České Budějovice


Zpět na Elektro

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron