kontrolky ABS EBD se zbláznily - čidlo??? A žhavení ...

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

kontrolky ABS EBD se zbláznily - čidlo??? A žhavení ...

Příspěvekod johan » pát 07. úno 2014 20:38:33

Ahoj všem, nemáte někdo zkušenost s podobným problémem?
Už po zakoupení a dovezení naší Multi (rv 2005 1,9 JTD) z Němec se tu a tam stalo, že se rozsvítila kontrolka a rozpípala signalizace hlásící poruchu ABS a EBD. Vždy to po chvíli zmizelo. Byl jsem i na počítači a tam nic neviděli. Pak to na půl roku zmizelo jen tu a tam tak jednou za měsíc po vymetení nějaké džuzny se to rozsvítilo a zase zhaslo. Přičítal jsem to čidlu, které je vždy po projetí díry poblázněné, nebo ztratí kontakt. Dneska ráno po vymetení obzvlášť vypečené díry se signalizace zase rozblikala a rozpípala a od té doby (100 km jízdy po okreskách) nedala skoro pokoj. Tak jsme možná to čidlo dodělal úplně. Nevíte kde se nachází? Je jich více, nebo jen jedno? Prostě uvítám jakékoliv rady na toto téma. Píše to ať vypnu motor a brnknu do servisu, tak jsem samozřejmě trochu zneklidněn...
A aby toho nebylo málo, tak se ráno nastartování rozblikala signalizace že je něco se žhavením. U jsme to kdysi absolovali na staré multě, ale nepamatuju se, zda je nutné měnit všechny žhaviče, nebo jen ten vadný... Nevíte někdo více?

díky za rady a ať Vám to jezdí...
johan
 
Příspěvky: 42
Registrován: pon 09. dub 2012 14:13:23

Re: kontrolky ABS EBD se zbláznily - čidlo??? A žhavení ...

Příspěvekod MAX » sob 08. úno 2014 14:05:13

Snímače pro ABS jsou v každém kole a to buď hned za brzdovým kotoučem anebo jsou součástí ložiska náboje, jiné varianty se snad ani nedělali, nevím. Někdy je závadou jen voda, stačí nechat vyschnout a zase to funguje.
MAX
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř 27. lis 2013 15:35:12
Bydliště: Kladno

Re: kontrolky ABS EBD se zbláznily - čidlo??? A žhavení ...

Příspěvekod levhartice » sob 17. led 2015 18:46:07

Zdravím,
mám velmi podobný problém - když přejedu nějakou nerovnost, začne svítit a hlavně pípat kontrolka ABS nebo EBD system faulty, nebo obě najednou. V servisu bohužel nic nezjisitili, v autorizovaném na diagnostice také ne. Někdy kontrolka zapípá výjimečně, někdy doslova "ječí" celou cestu stále dokolečka při přejetí sebemenší nerovnosti. Nemáte prosím nějaký nápad, čím by to mohlo být? Kdyby šlo to pípání kontrolek alespoň vypnout - občas je to k zešílení...
Moc díky a krásný den,
L*
levhartice
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 17. led 2015 15:37:55

Re: kontrolky ABS EBD se zbláznily - čidlo??? A žhavení ...

Příspěvekod johan » úte 20. led 2015 22:26:21

Nevím jestli dočasně, nebo trvale, ale byl jsme s něčím jíným ve fiatu a nechal zkontrolovat diagnostiku. řekli, že nic nenašli, nechali si zaplatit nehorázných 1200 za diagnostiku. Nicméně od té doby to ani nepíplo... vypadá to ale spše na souhru náhod...
johan
 
Příspěvky: 42
Registrován: pon 09. dub 2012 14:13:23


Zpět na Elektro

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron