Plastový kryt motoru

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Plastový kryt motoru

Příspěvekod Venda » sob 30. črc 2011 18:40:06

Tak co, jaký je váš názor na plastový kryt motoru, je na autíčku důležitý? Přináší něco či je to jen další hloupost?
Fiat Multipla klub ČR, o.s.
Presidente del Multipla club
Fiat Multipla 1.9 JTD - 110k
Uživatelský avatar
Venda
 
Příspěvky: 232
Registrován: sob 25. čer 2011 15:58:46
Bydliště: Lány

Re: Plastový kryt morotu

Příspěvekod mustang2 » sob 30. črc 2011 20:16:39

co jsem vysledoval tak účel má u benzínu a dieselu
u bipowerky kvůli větší teplotě hlavy ne kvůli proudění vzduchu
přece jen ten kryt usměrňuje proudění vzduchu pod auto kdežto pokud tam není tak by ho mnělo jít trochu víc do motorového prostoru
mustang2
 
Příspěvky: 140
Registrován: pon 18. črc 2011 15:51:07

Re: Plastový kryt morotu

Příspěvekod Milan » ned 31. črc 2011 11:25:17

Ahoj, já používám kryt motoru již 6 let a nedám na měj dopustit. Mám benzín a na teplotě motoru nic nevnímám. Motor je hlavně krytý od nečistot ze spodku, neboť co jej mám namontovaný, tak nejde tolik prachu nahoru, ale mám ještě zadělaný ventilační otvory v podběhu. V zimě při projíždění závějí již nemám motorový prostor plný sněhu, elektronika tolik netrpí. Všem doporučuji. Teploty se nebojte, jezdím i dlouhý trasy naložen a ještě se nestalo, že bych "vařil".
Uživatelský avatar
Milan
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 31. črc 2011 11:14:31

Re: Plastový kryt morotu

Příspěvekod Venda » ned 31. črc 2011 13:06:30

Naše Multinka měla originální kryt pod motor. Byl super z pevného materiálu, nějaký sklolaminát a na vnitřní straně byla ještě nějaká látka, jako zátěžový koberec. No a po několika letech a nárazech. Jak na silnici díky kolejím tak i putování v terenu nevydržel. Poslední ránu zažil v Polsku. Originál stojí hodně korunek. Koupil jsem tedy druhovýrobu. Je možnost několik druhů. Je z čeho vybrat. Poměrně silný pružný lisovaný plast, který jsem podle originálu vylepil kobercem. Musel jsme pochopitelně předělat a přidělat montážní otvory.

Bez krytu jsme jezdil asi rok. Podle mého kryt pod auto patří z mnoha důvodů.
První jsou nečistoty.
Druhý určitě prvotní ochrana před mechanickým nárazem, kámen, nerovnost na silnici, větve a tak podobně.
Třetí, spíš teorie, je právě ten vzduch, tedy nižší spotřeba.
Čtvrtý určitě rychlejší ohřívání a v zimě chlasnutí motoru. U dieselu to člověk ocení.

Velké ohřívání motoru nehrozí. Testováno v horku u moře i v náročných podmínkách Alp, kde některé stoupání jedete na dvojku a to několik kilometrů díky zatáčkám. Multinka se hřála, ale ventilátor to v pohodě uchladí.

Takže já osobně jsme pro. Jen je škoda, že už nemám origoš.
Fiat Multipla klub ČR, o.s.
Presidente del Multipla club
Fiat Multipla 1.9 JTD - 110k
Uživatelský avatar
Venda
 
Příspěvky: 232
Registrován: sob 25. čer 2011 15:58:46
Bydliště: Lány

Re: Plastový kryt morotu

Příspěvekod MarekP » ned 31. črc 2011 15:47:21

Zkušenosti s origo plastem motor jen ty nejlepší. U druhovýroby jsem se hrubě zklamal. Evidentně není tvořen z plastu, který nevydrží v teplotách kolem 40st.. Prostě jednoduše se zohýbal, tak že pomalu nešel sundat dolů (šrouby držely). Pokud neoriginál plast, tak asi jen na zimu.
Multipla 2004 Nuova JTD 145hp
MarekP
 
Příspěvky: 37
Registrován: ned 31. črc 2011 15:40:02
Bydliště: Kladno

Re: Plastový kryt morotu

Příspěvekod mustang2 » ned 31. črc 2011 17:13:20

u cng je větší zahřívání motoru takže problémy že by se zahříval dlouho (zima) nejsou naopak v létě se zahřeje dost rychle a pokud bych tam kryt mněl tak si nemyslím že by se ochladil tak jak mi to dělá teď
já bych ho nemontoval ve sněhu nejezdím (pokud není na silnici) spíš uvažuji že udělám to co jsem mněl u formana krom čidla na chladiči si dám ještě druhou možnost spínač v kabině pro případ kolony je lepší chladit včas než pak řešit opravu škoda že to nedělal už výrobce
mustang2
 
Příspěvky: 140
Registrován: pon 18. črc 2011 15:51:07

Re: Plastový kryt morotu

Příspěvekod Venda » ned 31. črc 2011 17:16:51

MarekP píše:Zkušenosti s origo plastem motor jen ty nejlepší. U druhovýroby jsem se hrubě zklamal. Evidentně není tvořen z plastu, který nevydrží v teplotách kolem 40st.. Prostě jednoduše se zohýbal, tak že pomalu nešel sundat dolů (šrouby držely). Pokud neoriginál plast, tak asi jen na zimu.


Ahoj Marku, takže kryt nepřežil Itálii?
Fiat Multipla klub ČR, o.s.
Presidente del Multipla club
Fiat Multipla 1.9 JTD - 110k
Uživatelský avatar
Venda
 
Příspěvky: 232
Registrován: sob 25. čer 2011 15:58:46
Bydliště: Lány

Re: Plastový kryt morotu

Příspěvekod Venda » ned 31. črc 2011 17:17:54

mustang2 píše:u cng je větší zahřívání motoru takže problémy že by se zahříval dlouho (zima) nejsou naopak v létě se zahřeje dost rychle a pokud bych tam kryt mněl tak si nemyslím že by se ochladil tak jak mi to dělá teď
já bych ho nemontoval ve sněhu nejezdím (pokud není na silnici) spíš uvažuji že udělám to co jsem mněl u formana krom čidla na chladiči si dám ještě druhou možnost spínač v kabině pro případ kolony je lepší chladit včas než pak řešit opravu škoda že to nedělal už výrobce


Vypínač chci udělat od roku 2004, ale ještě jsem se k tomu nedostal :lol:
Zatím to nebylo nikdy taková krize.
Fiat Multipla klub ČR, o.s.
Presidente del Multipla club
Fiat Multipla 1.9 JTD - 110k
Uživatelský avatar
Venda
 
Příspěvky: 232
Registrován: sob 25. čer 2011 15:58:46
Bydliště: Lány

Re: Plastový kryt morotu

Příspěvekod mustang2 » ned 31. črc 2011 17:24:15

no já se na to začal chystat po těch hycech co teď byly prostě to je nutnost jde i o to že mám kat svysle a né pod autem a hřeje mi to sání do kabyny a to chci eliminovat bo klíma nejede
mustang2
 
Příspěvky: 140
Registrován: pon 18. črc 2011 15:51:07

Re: Plastový kryt morotu

Příspěvekod Venda » ned 31. črc 2011 17:42:40

mustang2 píše:no já se na to začal chystat po těch hycech co teď byly prostě to je nutnost jde i o to že mám kat svysle a né pod autem a hřeje mi to sání do kabyny a to chci eliminovat bo klíma nejede


a co opravit klimu:-)
Fiat Multipla klub ČR, o.s.
Presidente del Multipla club
Fiat Multipla 1.9 JTD - 110k
Uživatelský avatar
Venda
 
Příspěvky: 232
Registrován: sob 25. čer 2011 15:58:46
Bydliště: Lány

Další

Zpět na Podvozek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron