únik CO v motorovem prostoru

Vše o motoru na CNG, LPG a jejich převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení…

únik CO v motorovem prostoru

Příspěvekod Jenda » čtv 07. srp 2014 1:05:38

Ahoj,
mám měsíc Multiplu Bi-Power 2008 a provedl jsem si kalibrovaným analyzátorem kontrolní měření těsnosti spojů plynových rozvodů. Na zemní plyn OK, tedy u filtru a u vstřikování v motoru se objevila hodnota do 2% methanu, ale pokaždé v jiném místě a ne vždy. Tak to budu sledovat.
Co mne však zarazilo, byla hodnota CO nad středem motoru - okolo 80 ppm, ale přitom nad výfukem, u lambdy, okolo motoru, cca 20 cm nad motorem není nic. Při přiložení na výstup výfuku je hodnota CO do 10 ppm. Položím-li analyzator nad svíčky na středu motoru analyzátor spustí poplach. S vyššími otáčkami motoru hodnota klesá, pri cca 3500 otáčkách je analyzator na 0 ppm. Není rozdíl mezi provozem na CNG a benzín (to je jen trochu vyšší hodnota na konci výfuku). Nemít analyzátor s funkcí měření hořlavých plynů a i CO, tak si toho nevšimnu.
Že by poškozené těsnění pod hlavou? Máte někdo tušení, co to je?
Vím, že by se tato netěsnost hlavy projevovala sníženým výkonem, faktem je, že má Multipla na CNG je líná, ale nic hrozného, přičítám to vyšší váze auta.
Fiat Multipla 2008 Bi-Power, Karlovarský kraj
Jenda
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned 20. črc 2014 4:13:52

Re: únik CO v motorovem prostoru

Příspěvekod petrklíč » sob 09. led 2016 12:58:15

Ahoj , jen si říkám jestli by to nemohlo být prasklími výfukovými svody ,a ten kryt nad nimi by je tam mohl přivést , kdybyjsme připustili že se tam unese nahřátý vzduch -když je co2 těžší než vzduch :) , já je mám prasklé a zavařené .
petrklíč
 
Příspěvky: 14
Registrován: úte 13. led 2015 17:19:58

Re: únik CO v motorovem prostoru

Příspěvekod houmr » pon 19. srp 2019 19:24:18

Myslím, že u svíček to bude měřit nesmysly, neboť do měřáku se budou indukovat VN pulsy od kabelů ke svíčkám.
houmr
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 16. srp 2019 21:21:48


Zpět na Motor - CNG a jiné alternativy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron